DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Nejčastější dotazy

 

 Často kladené otázky

1.       JE POTŘEBA ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ?

Řidičské oprávnění není vyžadováno v případě, že je elektrokolo používáno jako kolo s přídavným pohonem … v reálu – „když šlapu a motor jede jen přes pedálový asistent, tak spadá do kategorie – jízdní kolo“

2.       A CO EVIDENCE VOZIDEL?

Elektrokolo s pomocným motorem k šlapání  není  při současné legislativě  nutné  registrovat.

  1. NA JAKÉ POUŽÍVÁNÍ JE KOLO URČENO

Elekrokolo Noelbike – trotter je určeno k jízdě pouze po zpevněném rovném a ne příliš prašném povrchu. Zejména je třeba se vyvarovat jízdy ve vlhku, blátě či dokonce za deště, jízdy v štěrku, trávě a jiných površích neurčených pro silniční vozidla. Rozsah teplot vhodných pro jízdu je od 8-10s.C do 35st.C …. Za nižších teplot velmi výrazně klesá dojezd a pod 5C dokonce hrozí poškození baterie. Naopak, při vysokých teplotách dochází k rychlejšímu samovybíjení baterie a je třeba ji při delším nepoužívání kola (1-2 týdny) dobíjet

4.       JAK DALEKO DOJEDU NA JEDNO NABITÍ BATERIE?

Vzdálenost, kterou na jedno nabití urazíte, závisí na mnoha faktorech, např. na charakteru terénu, nahuštění pneumatik, vaší hmotnosti, povětrnosti, rychlosti, na přišlapávání pedály apod. Průměrná vzdálenost pouze na elektrický pohon je asi 30 kilometrů. S klesající teplotou se dojezd výrazně zkracujie.

5.       JAKOU MÁ BATERIE ŽIVOTNOST?

Průměrná životnost klasické olověné baterie je asi 400 plných nabíjecích cyklů. V praxi to znamená, že baterii je nutno měnit asi po 3-4 letech používání. Většinou, když se baterie mění dříve, tak je to vinou nesprávného užívání, skladování nebo dobíjení. Chyby vznikají zejména zapomenutím na dobíjení v zimních měsících, kdy je kolo mimo provoz –(nutno min 1x měsíčně)

6.       KDE SEŽENU NÁHRADNÍ AKUMULÁTOR?

Akumulátory můžete zakoupit u nás, jsme přímými dovozci akumulátorů určených speciálně pro elektrokola a jiné elektrovozidla. Ceník pouze na vyžádání.

7.       CO SE STANE, JESTLIŽE SE MI PŘI JÍZDĚ BATERIE VYBIJE?

Vůbec nic. Jestli chcete dojet do cíle, musíte šlapat jako na běžném jízdním kole, jen si připravte svaly – jde to ztuha.

8.       KDY NA SERVISNÍ PROHLÍDKU?

Doporučujeme přistavit kolo po ukončení sezony k zakonzervování a na jaře před první jízdou. Pro zákazníky, kteří mají na kole reklamní cedulku obchodního zastoupení  ing. Luděk Kosina je poskytován tento garanční servis po dobu záruky zdarma.

 

9.       JAKÉ JSOU MOŽNOSTI SERVISU?

Záruční i pozáruční servis je samozřejmostí u prodejce, kde bylo zboží zakoupeno, po dohodě i u jiných prodejců v obchodní síti Noelbike.

10.    JAKOU MÁ ELEKTROKOLO ZÁRUČNÍ DOBU?

Na elektrkolo se vztahují záruční doby dle občanského zákoníku tj. 2 roky kolo – 0,5 roku baterie, nebo podle obchodního zákoníku, při zařazení kola do evidence podnikatele či subjektu tj. 1 rok a 0,5 roku baterie. Nutno však, jako u jiných výrobků dodržovat podmínky pro správné užívání kola. V případě nesprávného užívání nemusí být případná  reklamace uznána.

11.    JAK JEDE RYCHLE?

Elektrokolo je konstruováno na maximální rychlost do 25 km/hod v odblokovaném módu a 15km/h standartně. Záleží ovšem na dalších faktorech, jak je uvedeno výše.

12.    MUSÍM TAKY ŠLAPAT?

Ano, ale jenom tehdy chcete-li. Je to na Vás. Jestli ovšem chcete dosáhnout optimálního výkonu a zároveň úspornějšího režimu baterie, doporučuji zapojit pedálový pohon. Takže motor sám umí kolem 25 km/hod a vy dosáhnete ještě vyšší rychlosti, když mu pomůžete šlapáním. Ale v reálu po rovině šlapkami motor nedoženete.

13.    JAKÉ JSOU PROVOZNÍ NÁKLADY?

Jsou nízké a závisí na rychlosti, terénu, jízdě do kopce, tlaku v pneumatikách, hmotnosti Vaší, velikosti baterie, hmotnosti nákladu, šlapacích schopnostech. Při jízdě do kopce si hodně pomůžete, když budete šlapat. Cena za 1 km činí cca 0,10 Kč (stav k 1.1.2011)

14.    ZASÍLÁTE ELEKTROKOLA VEŘEJNÝM PŘEPRAVCEM?

V zájmu ochrany spotřebitele a jeho dokonalé spokojenosti prodáváme elektrokola pouze sestavená, s kompletně naistalovanými doplňky a příslušenstvím a odzkoušená. Jako taková však už nemohou být zasílána prostřednictvím veřejného přepravce z důvodu akutní hrozby poškození při přepravě. Proto je nutný osobní odběr u nás, jehož součástí je i podrobné zaškolení a seznámení s výrobkem a zásadami správného užívání. Je nám líto, pokud jsme Vás zklamali, ale tuto zásadu si vynutily dřívější špatné zkušenosti.

15.    DOBÍJÍ SE BATERIE, KDYŽ SI PŘI JÍZDĚ POMÁHÁM PEDÁLY, NEBO Z KOPCE?

Ano, dobíjí (elektromotor je zároveň i dynamem). Šikovným využíváním jízdy z kopce, šlapáním při rozjezdech a příšlapem do kopce se dojezd výrazně prodlužuje